czwartek, 15 marca 2012

Zamkowe Kameralia 19. marca 2012

Sala Siedmiofilarowa, Zamek Średni, godz. 18:00

W poniedziałek, 19 marca 2012 w ramach pierwszego koncertu "Zamkowe Kameralia" wysłuchamy recitalu akordeonowego w wykonaniu Piotra Skowrońskiego (na zdjęciu).


Przedstawiamy program recitalu:

I. Wiaczesław Siemionow - Sonata nr 2 "Basqueriad" 11'

Maestoso. Vivace

Lento sostenuto

"Carnaval" Allegro con brio

II. J.S.Bach - Koncert włoski 14'

1. Andante

2. Presto


III. Domenico Scarlatti - Sonata F 3'30''

IV. F. Angelis - Romace 4'

V. F. Angelis - Suita '

1. B.B. Brel-Bach 5'

VI. Maurycy Moszkowski - Kaprys hiszpański 6'30''

VII. Petri Makkonen - The Flight Beyond The Time 6'

Serdecznie zapraszamy!Polecane linki:


piątek, 2 marca 2012

Zamkowe Kameralia - maj 2012

21 maja 2012 - MARTA OSOWSKA-UTRYSKO - koncert fortepianowy w ramach majowej edycji Zamkowych Kameralii

MARTA OSOWSKA-UTRYSKO
Pianistka, teoretyk muzyki, pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu prof. Tatiany Shebanovej i prof. Jarosława Drzewieckiego w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także wydział kompozycji i teorii muzyki tejże uczelni. Stypendystka Ministra Kultury w latach 2000-2004, Elbląskiej Fundacji Akademickiej oraz Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.
Prowadzi aktywną działalność artystyczną. Występuje jako solistka i kameralistka (Bayreuth, Kaliningrad, Warszawa, Szczecin, Bydgoszcz, Elbląg). Ma na swoim koncie trzy nagrania płytowe. Bierze udział w prawykonaniach utworów współczesnych twórców. Komponuje i aranżuje (muzyka do musicali, słuchowisk radiowych, transkrypcje, aranżacje muzyki rozrywkowej).
Jako teoretyk muzyki bierze udział w konferencjach i sympozjach naukowych, a także publikuje swoje prace. Jest wykładowcą Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu (od 2005r.). Pełni funkcję redaktora zeszytów naukowych Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury.
Jest zaangażowanym pedagogiem muzyki i propagatorem sztuki. Od 2007 roku prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Malborku. Współpracuje z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu jako muzyk i instruktor wokalny. Jest animatorem kultury w kręgach osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Pracuje jako project manager tworząc projekty dla licznych instytucji m.in. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Urzędu Miejskiego w Malborku, Elblągu, Tczewie. Ponadto od 2005 roku prowadzi Towarzystwo Muzyczne Eroico, którego jest prezesem.


PROGRAM KONCERTU - 21 maja 2012

Jan Sebastian Bach- 6 Preludiów i Fug z I tomu Das Wohltemperierte Klavier (Es- dur, es-moll, E-dur,
e-moll, F-dur, f-moll)

Piotr Czajkowski- „Czerwiec” i „Wrzesień” z cyklu „Pory roku”

Marcin Kopczyński- IV Sonata Fortepianowa