poniedziałek, 23 lipca 2012

Anna Nowicka - recital gitarowy, 6 sierpnia 2012

Zamkowe Kameralia - Sala Siedmiofilarowa, godz. 18:00

Już 6 sierpnia, o godz. 18:00 zapraszamy pasjonatów muzyki klasycznej na kolejny koncert z cyklu "Zamkowe Kameralia " -  recital gitarowy w wykonaniu Anny Nowickiej.

 Anna Nowicka - ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczną II st. przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie w klasie gitary mgr Dariusza Schmidta oraz studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie gitary prof. Jana Paterka i st.wykł. Emilii Majewskiej. W roku akademickim 2010/2011 odbyła roczne stypendium w Conservatorio di Santa Cecilia w Rzymie u boku Maestro Domenico Ascione, z którym zagrała w duecie wiele koncertów we Włoszech i w Polsce.

Jako solistka i kameralistka została wielokrotnie nagrodzona na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, a jej ostatni sukces to 3. miejsce w grupie solistów na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym „Premio Accademia” w czerwcu 2011 r. w Rzymie.

Pomimo młodego wieku, Anna Nowicka posiada duże doświadczenie sceniczne, grała solo i w różnych składach kameralnych (w gitarowym duecie, kwartecie i orkiestrze gitarowej, z fortepianem, skrzypcami i wokalem). W 2005 i 2007 r. wykonała z Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej Suite Indiana argentińskiego kompozytora Jorge Cardoso.
Miała lekcje mistrzowskie z wybitnymi gitarzystami tj. Marcin Dylla, Łukasz Kuropaczewski, Tomasz Zawierucha, Krzysztof Pełech, Stela Miteva-Dinkova, Luciano Tortorelli, Davide Ficco, Haiki Matlik, Bernard Hebb, czy Reinbert Evers.
Anna Nowicka interesuje się też językami obcymi - w szczególności j. włoskim oraz lotnictwiem.


 
fot. archiwum zespołu

PROGRAM RECITALU

1. John Dowland - The Melancholy Galliard (ca.2 min.)
2. John Dowland - The Frog Galliard (ca.2 min.)
3. Jan Sebastian Bach - Preludium, Allemande,Courante z suity wiolonczelowej BWV 1008 (ca.12   min)
4. Vicente Asencio - Suite Valenciana (ca.10 min.)
5. Jan Edmund Jurkowski - Mazurek (ca.2 min.)
6. Augustin Barrios-Mangore - Un Sueño en la Floresta
7. Fryderyk Chopin -.Walc op. 64 nr 2 (ca. 3 min.)


Bilety w cenie 10,00 PLN do nabycia w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku, Redakcji Gazety Malborskiej oraz w dniu koncertu przed wejściem do zamku.
Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz emeryci i renciści powyżej 50. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji upoważnieni są do 50% zniżki.
Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.


Serdecznie zapraszamy!