wtorek, 26 czerwca 2012

Recital harfowy - Zamkowe Kameralia

9 lipca o godz. 18:00 Muzeum Zamkowe w Malborku i Malborskie Centrum KWADRAT zapraszają do Sali Koncertowej na Zamku Średnim na recital harfowy w wykonaniu: Julii Łopuszyńskiej (harfa) i Stanisława Łopuszyńskiego (fortepian). Recital jest częścią cyklu poniedziałkowych koncertów muzyki klasycznej i jazzowej pt. "Zamkowe Kameralia".


Julia Łopuszyńska


Julia Łopuszyńska urodziła się w Warszawie w 1995. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie skrzypiec P. Prof. Anny Staniak oraz w klasie harfy P. Prof. Anny Sikorzak-Olek. Już od drugiej klasy jeździła na konkursy i była ich laureatką.
Kolejne lata nauki gry na obu instrumentach przynosiły nowe sukcesy, propozycje koncertów i zagranicznych wyjazdów.
W VI 2008 roku Julia grała podczas koncertu z okazji wręczenia nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Zamku Królewskim w Warszawie z udziałem Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego oraz obecnego Prezydenta R.P. Bronisława Komorowskiego.
A w lipcu wzięła udział w Światowym Kongresie Harfowym, prawykonując utwory wybitnego kompozytora Haralda Genzmera.
W kwietniu 2009 roku Julia została zaproszona do wzięcia udziału w Koncercie Młodych Artystów w Poznaniu, gdzie z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod przewodnictwem Pani Agnieszki Duczmal z powodzeniem wykonała koncert F. J. Haendla w tym czasie również jeździła na konkursy gdzie również udawało jej się dojść do finału lub zajmować miejsca.
Julia brała aktywny udział w licznych koncertach solowych i orkiestrowych, takich jak koncert z orkiestrą szkoły muzycznej, lub występ na festiwalu Chopin Open w Warszawie.
Już we wrześniu 2010 wraz z Sylwią Kostką zostały zaproszone do wzięcia udziału w koncercie „Nasza duma i przyszłość” gdzie zagrały z orkiestrą „ Romantica”. Pod koniec 2010 Julia pojechała na międzynarodowy konkurs w Seged na Węgrzech, gdzie była jego finalistką.
W tym czasie przygotowywała się do wielu koncertów szkolnych takich jak przegląd muzyków 2010. W międzyczasie Julia przygotowywała się do wielu koncertów i konkursów. Jednym z nich był Koncert charytatywny „Wiosna Na Harfy”. Był to jeden z takich koncertów którego dochody zostały przeznaczona na Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. W Kwietniu pojechała na dwa konkursy, gdzie udało jej się zająć miejsca. Julia grała równie na deskach Teatru Opery Narodowej solo oraz z Zespołem Wiktorska Harp Open podczas Międzynarodowego Festiwalu Dni Muzyki.
Do tego czasu starała się grać i jeździć na jak najwięcej koncertów konkursów, by móc poznawać nowe techniki i oswajać się z piękną muzyczną harfową historią.Julia Łopuszyńska


Stanisław Łopuszyński urodził się w Lille we Francji w 1993 r.
Od młodości rodzice kierowali go w kierunku muzycznym, najpierw w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla, a potem w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie, gdzie poświęcił swój czas na doszkalaniu swojego drugiego kierunku muzycznego – klawesynu w klasie prof. Lilianny Stawarz.
Jest laureatem konkursów kompozytorskich m.in. w Łodzi i w Katowicach. W 2011 r. został zaproszony na Mistrzowskie Kursy Muzyki Dawnej do Eisenstadu w Austrii, gdzie pracował nad materiałem klawesynowym z Markiem Toporowskim oraz znakomitą czeską klawesynistką Lucią Lajcakovą.
Również w 2011 roku założył zespół, w którym łączone są dźwięki muzyki jazzowej i rozrywkowej, i z którym również wiąże swoją przyszłość artystyczną.


Stanisław Łopuszyński


PROGRAM RECITALU:


Julia Łopuszyńska:
Impromptu Caprice - Gabriel Pierne
Etude de concerte - Marcel Tournier
Wariacje na temat Paganiniego
Sonata c - moll
Źródło
Tańce - Claude Debussy


Stanisław Łopuszyński:

Rondeaux, Caprocchio z Partity c-moll J. S. Bacha
Etiuda Pastorale Nikolai Kapustin
BILETY:

Bilety w cenie 10,00 PLN do nabycia w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku, Redakcji Gazety Malborskiej oraz w dniu koncertu przed wejściem do zamku.
Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz emeryci i renciści powyżej 50. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji upoważnieni są do 50% zniżki.
Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!1 komentarz:

  1. Julia, z podziwem i radością obserwujemy Twoje kolejne muzyczne występy. Powodzenia dla Ciebie i Brata. Gratulacje dla Rodziców. Pozdrawiamy serdecznie, Małgosia i Grażynka Czubin

    OdpowiedzUsuń